Naprawa drukarki – anulowanie drukowania w kolejce wydruku

Poniżej znajdziesz rozwiązanie swojego problemu. Jeśli jednak ono nie pomoże, wezwij naszego fachowca!

Czy Twoja drukarka lubi nagle przerwać drukowanie i zawiesić się? Nie możesz zmusić jej do ponownej pracy, ani oczyścić kolejki dokumentów do drukowania?

Można temu bardzo prosto zaradzić i w kilka minut naprawić drukarkę!

Naprawa drukarki - jak anulować lub usunąć elementy z listy drukowania

Rozwiązywanie problemów z drukarką

Jeśli zlecimy drukowanie dokumentu, jest on najpierw przesyłany do pamięci systemu. Dzięki temu możemy go zamknąć, a system wciąż wie, co ma drukować. Następnie trafia on do pamięci drukarki, a stamtąd na kartkę papieru. Gdy drukarka zawiesi się, dokument może tkwić w tych dwóch miejscach, uniemożliwiając dalszą pracę urządzenia.

Usuwanie pliku do drukowania z drukarki

Aby usunąć dokument z pamięci drukarki, wystarczy wyłączyć ją z prądu. Czasami pomaga też wciśnięcie lub wciśnięcie i przytrzymanie przez 10 sekund przycisku, znajdującego się na obudowie drukarki. Wydrukowana wtedy zostanie strona testowa i wyczyszczona zostanie pamięć wewnętrzna.

Anulowanie drukowania w kolejce wydruku

W przypadku systemów Windows XP, 7 i Vista zazwyczaj nie działa kliknięcie prawym klawiszem myszy na dokumencie w kolejce wydruku (widocznej u góry tej strony) i wybranie Anuluj.

Na szczęście dla wszystkich tych systemów wystarczy pobrać plik naprawiający drukarkę, który oczyści i anuluje zadania z tej kolejki. Po jego uruchomieniu na chwilę pojawi się czarne okno i... tyle - drukarka działa!

W przypadku systemu Windows 7 i Vista możliwe, że będziesz musiał kliknąć na plik prawym przyciskiem myszy i wybrać "Uruchom jako administrator". Zrób to, jeśli dwukrotne kliknięcie nie pomogło.

O szczegółach działania tego pliku możesz przeczytać w artykule Microsoftu o czyszczeniu buforu wydruku.

Jeśli nie udało Ci się rozwiązać problemu, wezwij naszego fachowca!

Twój komputer będzie najszybszy, jeśli regularnie będziesz go czyścił. Za darmo, co 6 tygodni przyślemy Ci przypomnienie wraz z instrukcjami profilaktycznymi - zapisz się już teraz!

Jeśli ten artykuł Ci się przydał, poleć go znajomym i rodzinie!

Otrzymuj nowe artykuły na e-mail! Podaj swój adres:

Możesz także subskrybować kanał RSS!