Jak Oszczędzić Czas na Oglądaniu Filmów?

Poniżej znajdziesz rozwiązanie swojego problemu. Jeśli jednak ono nie pomoże, wezwij naszego fachowca!

Często oglądasz filmy na komputerze lub dłuższe filmiki na YouTube? Możesz oszczędzić połowę swojego czasu!

Wystarczy ściągnąć specjalny, darmowy program, przyspieszający odtwarzanie filmów. Nie zepsuje on jakości odtwarzania - wszystko będzie doskonale zrozumiałe.

Przyspieszanie odtwarzania filmów

Aplikację VLC Media Player, działającą pod Windowsem XP, 7 i Vista możesz pobrać ze strony producenta lub w wersji 1.1.9 bezpośrednio z Wydajnego Komputera.

Podczas instalacji wybierz język polski i klikaj: Dalej, Dalej. Z widocznych opcji zostaw zaznaczone tylko: "Skrót w menu start", "Odtwarzanie płyt", "flv" (widoczne po kliknięciu plusa obok "Pliki wideo" oraz "Menu kontekstowe". Pozostałe opcje odznacz (zaznaczone na szaro pozostaną "Skojarzenia typu pliku" i "Pliki wideo"). Kliknij Dalej i Zainstaluj, a następnie Zakończ.

W przyszłości możesz otworzyć program VLC np. klikając Start (lewy dolny róg ekranu) → "Wszystkie programy" i wybierając "VLC Media Player" lub wpisując "VLC" do pola wyszukiwania menu Start w Windowsie 7 i Vista. Następnie przeciągnij do okna programu plik filmowy, by go odtworzyć. Możesz przyspieszyć film, klikając na "Odtwarzanie" (lewy górny róg) → "Szybciej (delikatnie)". Powtórz tę czynność tyle razy, ile można, z zachowaniem zrozumienia filmu (zazwyczaj 3-5 razy).

Napisy w VLC Media Player

VLC odtwarza także niektóre napisy (niestety nie te w formacie txt, dlatego do reszty filmów warto używać BestPlayera). Możesz je załadować, klikając w Obraz (górna część programu) → Ścieżka napisów → Otwórz napisy. Jeśli nie widzisz pliku napisów, to znaczy, że VLC ich nie obsługuje. Możesz pobrać je w formacie SRT z Internetu lub użyc wspomnianego BestPlayera, który odtwarza filmy w normalnym tempie.

Jak przyspieszyć odtwarzanie filmów z YouTube?

Aby oglądać filmy z YouTube w VLC, musisz pobrać je na dysk. W tym celu udaj się na stronę e-youtube.pl i wpisz adres strony z filmem na YouTube, np. https://www.youtube.com/watch?v=owGykVbfgUE i kliknij Download, a następnie "download" przy wersji FLV z jakością wysoką (High Quality) lub średnią (Medium Quality). Plik ten po pobraniu można otworzyć w VLC i przyspieszyć jego odtwarzanie.

Jeśli nie udało Ci się rozwiązać problemu, wezwij naszego fachowca!

Twój komputer będzie najszybszy, jeśli regularnie będziesz go czyścił. Za darmo, co 6 tygodni przyślemy Ci przypomnienie wraz z instrukcjami profilaktycznymi - zapisz się już teraz!

Jeśli ten artykuł Ci się przydał, poleć go znajomym i rodzinie!

Otrzymuj nowe artykuły na e-mail! Podaj swój adres:

Możesz także subskrybować kanał RSS!