„Mało miejsca na dysku” – wyłączanie komunikatu

Poniżej znajdziesz rozwiązanie swojego problemu. Jeśli jednak ono nie pomoże, wezwij naszego fachowca!

Windows lubi co jakiś czas uraczać nas wyskakującym okienkiem z informacją o małej ilości miejsca na dysku.

Na szczęście można to bardzo prosto naprawić - wystarczy minuta i problem zniknie!

Ten sposób na wyłączenie powiadomień o braku pamięci działa na Windows 7 i Vista.

Komunikat o małej ilości miejsca na dysku w Windows 7 i Vista

Jak wyłączyć powiadamiania o braku miejsca na dysku

Aby pozbyć się wyskakującego okienka raz na zawsze, kliknij przycisk Start (lewy dolny róg ekranu) i wpisz "regedit" (bez cudzysłowiu), a następnie naciśnij klawisz Enter.

W rozwijanym menu po lewej otwórz kolejno foldery (strzałką oddzielone są dalsze podfoldery): HKEY_CURRENT_USER → Software → Microsoft → Windows → CurrentVersion → Policies → Explore.

Następnie otwórz ostatni folder (Explore), klikając jego nazwę dwukrotnie. W prawej kolumnie pojawi się jego zawartość. Kliknij na pustą, białą przestrzeń prawym klawiszem myszy i wybierz Nowy → Wartość DWORD (ang. New → DWORD Value). Pojawi się podświetlony na niebiesko tekst. Napisz na klawiaturze "NoLowDiskSpaceChecks" (bez cudzysłowiu, z wielkimi znakami - nie pomyl się) i zaakceptuj zmiany wciskając klawisz Enter.

Jeśli źle wprowadzisz nazwę, możesz ją zmienić, klikając ją prawym wklawiszem myszy i wybierając Zmień nazwę (ang. Rename).

Następnie kliknij dwukrotnie lewym klawiszem myszy na napis, który właśnie stworzyłeś i w jedynym możliwym polu do wprowadzania tekstu wpisz cyfrę 1 i naciśnij klawisz OK.

To tyle! Zamknij okno Edytora rejestru - nie będzie już potrzebne. Nie musisz restartować komputera - "balonik" z powiadomieniem o małej ilości miejsca na dysku już nie wyskoczy.

Irytujący komunikat "Mało miejsca na dysku"

Komunikat Low Disk Space w angielskim Windows 7 i Vista

W artykule chodziło o następujący komunikat:

"Wyczerpuje się miejsce na dysku Dysk lokalny (C:). Aby zwolnić miejsce na dysku poprzez usunięcie starych lub nieważnych plików, kliknij tutaj..."

Natomiast w angielskich systemach Windows 7 i Vista wyskakujące powiadomienie brzmi:

"Low Disk Space"

"You are running out of disk space on System (C:). To free space on this drive by deleting old or unnecessary files, click here..."

Jeśli nie udało Ci się rozwiązać problemu, wezwij naszego fachowca!

Twój komputer będzie najszybszy, jeśli regularnie będziesz go czyścił. Za darmo, co 6 tygodni przyślemy Ci przypomnienie wraz z instrukcjami profilaktycznymi - zapisz się już teraz!

Jeśli ten artykuł Ci się przydał, poleć go znajomym i rodzinie!

Otrzymuj nowe artykuły na e-mail! Podaj swój adres:

Możesz także subskrybować kanał RSS!