Program do odtwarzania filmów z napisami

Odtwarzaczy filmów jest mnóstwo, jednak prawie każdy ma jakąś wadę.

Na szczęście istnieje dobry, darmowy polski program do odtwarzania filmów z napisami - BestPlayer.

Jest on szybki, nie wymaga instalacji (można go nagrać na CD), odtwarza mnóstwo formatów, automatycznie pobiera odpowiednie napisy z Internetu i samoczynnie się aktualizuje - a to tylko niektóre z jego możliwości.

Program do odtwarzania filmów z napisami

Zalety polskiego programu do odtwarzania filmów z napisami

Poza powyżej wymienionymi plusami warto podkreślić brak skórek (spowalniają działanie odtwarzaczy filmów), wyświetlanie informacji o filmie (obsada, ocena, rok produkcji itp.) z serwisu iMDB i przesuwacz napisów, który przydaje się szczególnie, jeśli do naszej wersji filmu akurat nie ma polskich napisów, natomiast są do innej. Wystarczy wtedy oznaczyć dwa punkty czasowe, w których napisy powinny się pojawić, a wszystkie zostaną przesunięte tak, by pasowały do filmu.

Aplikacja obsługuje m.in. formaty AVI (XviD, DivX), MPEG, WMV (Windows Media Player), WMA, RMVB (Real Player), MP4, ASF itd...

Download BestPlayera - ściągnij odtwarzacz filmów

Cały program to jeden plik o rozmiarze 1MB - można go więc nagrać na każdą płytę z filmami. Działa pod Windowsem 7, Vista i XP. Możesz pobrać BestPlayer 2.106 (beta) bezpośrednio z Wydajnego Komputera lub ze strony WWW BestPlayera.

Konfiguracja i używanie darmowego BestPlayera

Ustawimy BestPlayer tak, by sam włączał się po dwukrotnym kliknięciu na plik filmu. Po uruchomieniu programu klikamy na Narzędzia w jego górnej części, a następnie Opcje. Z lewej wybieramy Skojarzenia, klikamy "Zaznacz tylko wideo", a następnie Zastosuj i Ok.

Używanie programu jest intuicyjne i świetnie opisane. Po prawej stronie mamy Przybornik z zakładkami Info (informacje o filmie), Lista (spis filmów w danym katalogu), Napisy (można wybrać z dysku lub Internetu) i Suwaki (można modyfikować jasność obrazu, głośność dźwięku itp.).

Omówioną powyżej koretkę napisów uzyskamy przez kliknięcie na Napisy w górnej części ekranu i wybranie "Przesuwacza napisów" oraz postępowanie zgodnie z jego wskazówkami. Przydatna może być też zmiana FPS (szybkości wyświetlania) napisów, dostępna w tym samym menu.

Do trybu pełnego ekranu możemy przejść klikając dwukrotnie na wyświetlanym obrazie filmu.

W menu Narzędzia (u góry programu) możemy jeszcze ustawić automatyczne wyłączenie komputera po zakończeniu projekcji.

Konkurencyjny polski program do odtwarzania filmów - AllPlayer

Wielką rzeszę fanów ma także polska aplikacja AllPlayer. Sam długo jej używałem. Zrezygnowałem z niej jednak z powodu powolności, niepraktycznego interfejsu, niestabilności (częste zawieszanie się, zwłaszcza przy próbie otwarcia plików w formacie mkv) i trudnego dostępu do przesuwacza napisów.

Dodatkowo autorzy próbują zarobić na pobieraniu kodeków (przepisów na odtwarzanie, potrzebnych programowi do działania) z ich serwerów, podczas gdy są one dostępne za darmo w Internecie.

Twój komputer będzie najszybszy, jeśli regularnie będziesz go czyścił. Za darmo, co 6 tygodni przyślemy Ci przypomnienie wraz z instrukcjami profilaktycznymi - zapisz się już teraz!

Jeśli ten artykuł Ci się przydał, poleć go znajomym i rodzinie!

Otrzymuj nowe artykuły na e-mail! Podaj swój adres:

Możesz także subskrybować kanał RSS!